Môj príbeh

Ako so sa stala no-vinárkou
 
Je až neuveriteľné, ako nám niektoré, na prvý pohľad náhodné veci zmenia celý život. Pred 15-imi rokmi, v júni 2009 som prvýkrát prišla na celé leto do Toskánska. Stáž vo vinárstve na toskánskom pobreží, to znelo ako krásny sen. Sen, ktorý sa zmenil na skutočnosť, pretože to leto medzi vinicami úplne zmenilo aj smerovanie mojich ďalších snov. Už som nesnívala len o tom, že chcem písať pre ženské časopisy. Po dokončení žurnalistiky som vedela, že aj to, čo som sa naučila za letá v toskánskom vinárstve chcem nejakým spôsobom zapojiť do môjho života.

A zrazu som začala písať pre vinársky časopis, vďaka ktorému som osobne navštívila toľko zaujímavých miest a naučila sa veľa nového, až sme sa rozhodli, že ochutnávku vín zaradíme do letného programu aj u nás v agriturisme. A nie len to. Tým, že osobne poznám väčšinu vinárstiev v okolí, viem, kam vás poslať za skvelým vinárskym aj gurmánskym zážitkom. Pretože vám vždy odporúčam len také miesta, ktoré mám sama vyskúšané a overené.
 
Občas sa mi samej nechce veriť, kam ma život zavial. Stala som sa no-vinárkou, v nádhernom Toskánsku, a to je pre mňa jeden veľký, splnený sen, na ktorom neustále pracujem ďalej, pretože ma to naozaj napĺňa. A konečne som pre toto „moje“ zameranie našla aj ten správny názov.  No-vinárka.

 

Ona dnes - Ženy a víno - Veronika Nováková
Rozhovor Ona - Veronika Nováková

Toskánska idylka

Boli časy, keď som o tom všetkom, čo mám dnes, len snívala. Žijem na toskánskom pobreží, na jednom z najkrajších miest na svete, mám krásneho syna, moju malú rodinu a všetci si žijeme v harmónii a v súlade s prírodou.  Rodina môjho muža tu má malý hotel blízko mora a ja robím to čo milujem: píšem pre moje obľúbené časopisy a som novinárka na voľnej nohe. Presne takto by som opísala môj sladký život, la dolce vita.

Kľukatá cesta za sladkým životom

Ale cesta za mojím toskánskym snom a vnútorným šťastím a naplnením nebola vždy ružová. Boli chvíle, keď som sa na toto všetko chcela vykašľať, chcela som sa vrátiť domov na Slovensko. Lebo aj napriek všetkej tej kráse, ktorá ma obklopovala,  cítila som sa tu sama. A fakt, že som sa stala mamou v cudzom prostredí, túto samotu ešte viac násobil. 

Už som nebola sama so sebou, ale sama s malým dieťaťom, ktoré ma potrebovalo. A potrebovalo prebudenú mamu. Môj muž bol neustále v práci a tak celá starostlivosť ostávala na mojich pleciach. Ale keďže ja som si vždy robila všetko po svojom, aj tentokrát som sa vynašla a urobila všetko preto, aby náš život predsa len nadobudol tú slastnú príchuť sladkého života.  

Zo "Sex and the city" na toskánsky vidiek

Predtým, ako som sa stala mamou, bol môj život jedna veľká oslava. Dokonca som patrila k tým ženám, ktoré tvrdili, že nikdy nechcú mať deti. Nie v tomto zvrátenom svete. A potom sa to stalo. Otehotnela som.
A zatiaľ, čo dovtedy bola mojím idolom Carrie Bradshaw zo Sexu v meste, ocitla som sa na toskánskom vidieku a stala som sa zúfalou (ne)manželkou. 

Ciao Lorenzo, láska môjho života

V septembri 2013 sa však všetko zmenilo. S narodením môjho syna som spoznala lásku môjho života a od prvého momentu som vedela, že odteraz už nič nebude také, aké bolo predtým. Bude to ešte krajšie a lepšie. Môj život dostal úplne nové rozmery, všetko som v sebe prehodnotila a stala som sa novou ženou. Stala som sa mamou. Mamou v Toskánsku. 

Je to presne 13 rokov, čo tu žijem nastálo. Lorenzo má dnes 10 rokov. A zatiaľ, čo v začiatkoch som o všetkom často pochybovala, dnes to tu naozaj milujem a cítim, že som tu na správnom mieste. Vďaka môjmu synovi som spoznala moje nové ja.  A spolu s ním zažívam aj tak trochu iné Toskánsko. Toskánsko pre deti. 

Materstvo v cudzej krajine s cudzími zvykmi a kultúrou nebolo vždy jednoduché. Ale ako každá mama, ktorá počúva svoje srdce, aj ja som sa nechala viesť intuíciou, ktorá mi vždy presne povedala, čo a ako mám robiť. Môj syn má aj vďaka tomu základy poctivej slovenskej výchovy, za ktorú som na seba veľmi hrdá. My všetky mamy by sme mali byť na seba hrdé za všetko to, čo robíme.

Cestovanie po Toskánsku ma zachránilo

A čo mi počas prvých rokov pomáhalo ísť ďalej? Nikdy som neprestala snívať. Nikdy som neprestala veriť na lásku, na takú tú pravú lásku, pri ktorej sa vám podlamujú kolená. Nikdy som neprestala cestovať. Lorenzo mal dva mesiace keď absolvoval svoj prvý let na Slovensko a odvtedy sme sa už nezastavili. Cestovanie nám všetkým otvára nové obzory a rastieme spolu s našim synom. A práve o tom je aj môj
e-book, v ktorom nájdete aj konkrétne tipy na miesta, ktoré mám osobne odskúšané.  Nájdete ho tu --->>>

Vďaka môjmu ebooku zistíte, že cestovanie po Toskánsku aj s malými deťmi je úžasné, ale tiež to, že najdôležitejšie v živote je zamilovať sa predovšetkým sami do seba. Že nasledovať svoj sen by malo byť prioritou nás všetkých, lebo len potom bude mať  život tú skutočnú slastnú sladkú príchuť.” 

"Po Toskánsku s deťmi" je môj prvý e-book, v ktorom vám predstavím tak trochu iné Toskánsko. Ukážem vám túto krajinu z pohľadu mamy, ktorá rada cestuje a hľadá všetko možné aj nemožné, aby svojmu synovi ukázala krásy tohto kraja. Sami máme malý rodinný hotel, v ktorom sme veľmi baby a kids friendly, takže moje nároky na výber správneho miesta, či už na výlet, či na prenocovanie, sú vždy veľmi vysoké.

 V mojom e-booku sa dozviete, kam ísť v Toskánsku s deťmi na dovolenku, dočítate sa o mieste, kde žijem a čo toto miesto pre rodiny s deťmi ponúka. Predstavím vám tie najkrajšie miesta, ktoré mám odskúšané na vlastnej koži. Poradím vám, kde sa ubytovať, kam ísť na výlet alebo za výborným talianskym gurmánskym zážitkom spolu s vašimi detičkami, ktoré tu všetci budú milovať. A toto všetko nájdete podrobne spracované na jednom jedinom mieste v originálnom
e-booku, ktorý nájdete tu --->>> "Po Toskánsku s deťmi" 

A pre koho sú moje diela určené? Pre všetkých, čo milujú Taliansko a rozhodnú sa navštíviť ho. Pre tých z vás, čo neviete, čo chcete, ale postupne sa uisťujete v tom, čo nechcete. Pre tých, ktorí sa neboja za svojim šťastím vycestovať hoc aj na kraj sveta, ak majú pocit, že ich tam čaká pekný život.

Pre ženy- mamy, ktoré ako ja neustále pochybujú, či sú pre svoje deti dobrými mamami. Je určená všetkým, ktorí radi cestujú a Toskánsko majú vo svojom srdci, tak ako ho mám v srdci ja od chvíle, keď som ho v roku 2007 prvýkrát navštívila.