Môj príbeh

Som novinárka na voľnej nohe a na toskánskom pobreží žijem už neuveriteľných 9 rokov. S nadšením cestujem po krajine s mojím synom, milujem písanie a pekné fotky a práve prostredníctvom mojich príbehov vás rada prenesiem do milovaného Talianska, kde spolu nahliadneme do tajov povestnej “La dolce vita”. 
 

Toskánska idylka

Boli časy, keď som o tom všetkom, čo mám dnes, len snívala. Žijem na toskánskom pobreží, na jednom z najkrajších miest na svete, mám krásneho syna, moju malú rodinu a všetci si žijeme v harmónii a v súlade s prírodou.  Rodina môjho muža tu má malý hotel blízko mora a ja robím to čo milujem: píšem pre moje obľúbené časopisy a som novinárka na voľnej nohe. Presne takto by som opísala môj sladký život, la dolce vita.

Kľukatá cesta za sladkým životom

Ale cesta za mojím toskánskym snom a vnútorným šťastím a naplnením nebola vždy ružová. Boli chvíle, keď som sa na toto všetko chcela vykašľať, chcela som sa vrátiť domov na Slovensko. Lebo aj napriek všetkej tej kráse, ktorá ma obklopovala,  cítila som sa tu sama. A fakt, že som sa stala mamou v cudzom prostredí, túto samotu ešte viac násobil. 

Už som nebola sama so sebou, ale sama s malým dieťaťom, ktoré ma potrebovalo. A potrebovalo prebudenú mamu. Môj muž bol neustále v práci a tak celá starostlivosť ostávala na mojich pleciach. Ale keďže ja som si vždy robila všetko po svojom, aj tentokrát som sa vynašla a urobila všetko preto, aby náš život predsa len nadobudol tú slastnú príchuť sladkého života.  

Zo "Sex and the city" na toskánsky vidiek

Predtým, ako som sa stala mamou, bol môj život jedna veľká oslava. Dokonca som patrila k tým ženám, ktoré tvrdili, že nikdy nechcú mať deti. Nie v tomto zvrátenom svete. A potom sa to stalo. Otehotnela som.
A zatiaľ, čo dovtedy bola mojím idolom Carrie Bradshaw zo Sexu v meste, ocitla som sa na toskánskom vidieku a stala som sa zúfalou (ne)manželkou. 

Zistenie, že som tehotná, bolo vtedy pre mňa zlým snom. Nevedela som, ako a či to zvládnem. Nevedela som, či budem vedieť byť dobrou mamou.  Rok 2013 sa niesol v znamení môjho tehotenstva. Bolo to moje tučné talianske leto, kde som sa na seba nemohla ani len pozrieť do zrkadla, tak veľmi som sa cítila škaredá. Mala som pocit, že môj život sa nadobro skončil. 

Ciao Lorenzo, láska môjho života

V septembri 2013 sa však všetko zmenilo. S narodením môjho syna som spoznala lásku môjho života a od prvého momentu som vedela, že odteraz už nič nebude také, aké bolo predtým. Bude to ešte krajšie a lepšie. Môj život dostal úplne nové rozmery, všetko som v sebe prehodnotila a stala som sa novou ženou. Stala som sa mamou. Mamou v Toskánsku. 

Je to presne 11 rokov, čo tu žijem nastálo. Lorenzo má dnes 9 rokov. A zatiaľ, čo v začiatkoch som o všetkom často pochybovala, dnes to tu naozaj milujem a cítim, že som tu na správnom mieste. Môjho syna milujem každým dňom viac a viac a práve vďaka nemu som spoznala moje nové ja.  A spolu s ním zažívam aj tak trochu iné Toskánsko. Toskánsko pre deti. 

Materstvo v cudzej krajine s cudzími zvykmi a kultúrou nebolo vždy jednoduché. Ale ako každá mama, ktorá počúva svoje srdce, aj ja som sa nechala viesť intuíciou, ktorá mi vždy presne povedala, čo a ako mám robiť. Môj syn má aj vďaka tomu základy poctivej slovenskej výchovy, za ktorú som na seba veľmi hrdá. My všetky mamy by sme mali byť na seba hrdé za všetko to, čo robíme.

Cestovanie po Toskánsku ma zachránilo

A čo mi počas prvých rokov pomáhalo prežiť? Nikdy som neprestala snívať. Nikdy som neprestala veriť na lásku, na takú tú pravú lásku, pri ktorej sa vám podlamujú kolená. Nikdy som neprestala cestovať. Lorenzo mal dva mesiace keď absolvoval svoj prvý let na Slovensko a odvtedy sme sa už nezastavili. Cestovanie nám všetkým otvára nové obzory a rastieme spolu s našim synom. A práve o tom je aj môj najnovší
e-book, v ktorom nájdete aj konkrétne tipy na miesta, ktoré mám osobne odskúšané.  Nájdete ho tu --->>>

Aj dnes spolu radi spoznávame krásy tohto sveta a veľa cestujeme aj po našom milovanom Toskánsku, ktoré má s malým Lorenzom celkom novú príchuť.  Môj sladký život nabral úplne nové rozmery a som šťastná a vďačná za všetko, čo mám. Ale toto všetko prišlo až potom, čo som sa zamilovala sama do seba. Dnes už viem, že som pre môjho syna tou najlepšou mamou, akú môže mať. A stačilo k tomu tak málo…počúvať vlastné srdce... 

Vďaka mojim textom zistíte, že cestovanie po Toskánsku aj s malými deťmi je úžasné, ale tiež to, že najdôležitejšie v živote je zamilovať sa predovšetkým sami do seba. Že nasledovať svoj sen by malo byť prioritou nás všetkých, lebo len potom bude mať  život tú skutočnú slastnú sladkú príchuť.” 

"Po Toskánsku s deťmi" je môj prvý e-book, v ktorom vám predstavím tak trochu iné Toskánsko. Ukážem vám túto krajinu z pohľadu mamy, ktorá rada cestuje a hľadá všetko možné aj nemožné, aby svojmu synovi ukázala krásy tohto kraja. Sami máme malý rodinný hotel, v ktorom sme veľmi baby a kids friendly, takže moje nároky na výber správneho miesta, či už na výlet, či na prenocovanie, sú vždy veľmi vysoké.

 V mojom e-booku sa dozviete, kam ísť v Toskánsku s deťmi na dovolenku, dočítate sa o mieste, kde žijem a čo toto miesto pre rodiny s deťmi ponúka. Predstavím vám tie najkrajšie miesta, ktoré mám odskúšané na vlastnej koži. Poradím vám, kde sa ubytovať, kam ísť na výlet alebo za výborným talianskym gurmánskym zážitkom spolu s vašimi detičkami, ktoré tu všetci budú milovať. A toto všetko nájdete podrobne spracované na jednom jedinom mieste v originálnom
e-booku, ktorý nájdete tu --->>> "Po Toskánsku s deťmi" 

A pre koho sú moje diela určené? Pre všetkých, čo milujú Taliansko a láka ich aj predstava života v tejto nádhernej krajine. Pre tých z vás, čo neviete, čo chcete, ale postupne sa uisťujete v tom, čo nechcete.  Je určená pre všetkých, ktorí hľadajú svoje pravé ja a neboja sa kvôli tomu spáliť mosty s minulosťou. Pre tých, ktorí sa neboja za svojim šťastím vycestovať hoc aj na kraj sveta, ak majú pocit, že ich tam čaká pekný život.

Pre ženy- mamy, ktoré ako ja neustále pochybujú, či sú pre svoje deti dobrými mamami. Je určená všetkým, ktorí radi cestujú a Toskánsko majú vo svojom srdci, tak ako ho mám v srdci ja od chvíle, keď som ho v roku 2007 prvýkrát navštívila.