Som novinárka, od roku 2012 na voľnej nohe, spolupracujem s viacerými úspečnými lifestylovými časopismi- píšem napriklad pre najčítanejší slovenský časopis Emma, občas aj pre český ženský časopis Žena a život, a mojim najväčším tohtoročným úspechom a poctou bola titulka v českej OnaDnes s rozsiahlym rozhovorom.  A  aby to nebolo málo, mojou špecialitou je spolupráca s odborným vinárskym časopisom Vinotéka. 

Žijem na toskánskom pobreží už 12 rokov a s mojim mužom Marcom tu vedieme malebné Agriturismo Campallegro, kde spolu robíme ochutnávky vína, degustačné večere a organizujeme pre našich hostí gurmánske zážitky, winetour po nakrajších toskánskych vinárstvach a tiež pobyty vytvorené na mieru, ktoré sú plné našich obľúbených miest, skvelého vína a chutného jedla.

V agriturisme je 10 pohodlných apartmánov, ktoré si môžete užiť  kedykoľvek počas roku, otvorení sme celoročne a nachádzame sa len kilometer od mora, takže si k nemu dôjdete kedykoľvek aj peši. Sme kidsfriendly, a práve rodiny patria k našim pravidelným hosťom. Sme aj petfriendly, takže k nám môžete prísť aj s vašim domácimi miláčikmi,a sme aj gayfriendly, goodpeople a goodvibesfriendly. U nás sú jednoducho vítaní všetci dobrí ľudia, s dobrými úmyslami, ktorí si chcú prísť vychutnať autentickú dovolenku v Toskánsku.
A chcú niečo viac, ako len turistické atrakcie známe z bedekrov. 

A kto vlastne som? NO-VINÁRKA PREDSA!

Vyštudovala som žurnalistiku na UKF v Nitre, a počas štúdií aj po ňom som si vyskúšala prax v slovenských printových mediách. Milujem atmosféru rušnej redakcie a ženských časopisov, ale priplietla sa do toho možnosť stáže v malom vinárstve na toskánskom pobreží, ktorá zmenila všetky moje plány. Svet vína a jeho kultúry ma natoľko opantal, že som sa tejto téme začala venovať podrobnejšie a dnes o vínach píšem pre slovenský časopis Vinotéka. Okrem toho spolupracujem aj s rôznymi slovenskými a českými lifestylovými časopismi.

Od roku 2015 do 2022 som bola redaktorkou časopisu MAMA A JA, kde som 2,5 roka viedla moju rubriku "La Dolce vita" , v ktorej som vtipným spôsobom opisovala rozdiely v slovenskej a talianskej výchove. V časopise som sa venovala rôznym témam ohľadne materstva, výchovy ale moje najobľúbenejšie témy boli aj sú "CESTOVANIE S DEŤMI" a rozhovory so zaujímavými maminami. 

Od roku 2015 externe spolupracujem s časopisom EMMA, kde prinášam rôzne zaujímavé ženské témy zo sveta módy či cestovania, milujem príbehy a mojou obľúbenou témou sú ženy, ktoré nejaký spôsobom inšpirujú a motivujú nás všetky, aby sme robili čo môžeme preto, aby  bol tento svet príjemným miestom na život.  

V roku 2020 som pre web časopisu Emma takmer 100 dní písala môj "Taliansky denník alebo dolce vita v časoch korony"

Od roku 2017 som redaktorkou odborného vinárskeho časopisu Vinotéka, kde mám na starosti zahraničné vinárstva.
Špecialujem sa samozrejme na moje milované Toskánsko, toskánske pobrežie, a veľkou témou sú pre mňa ženy a víno, ktorých je v tomto vinárskom svete stle viac a viac a ich príbehy ma neprestávajú fascinovať. 

Blog "La Dolce Vita" je môj osobný projekt, v ktorom opisujem skutočný život na toskánskom pobreží a snažím sa pravidelne prinášať zaujímavé tipy na miesta, ktoré som počas našich potuliek po Toskánsku sama navštívila, a ktoré môžem s kľudným svedomím odporúčať ďalej vám. Aj preto som v roku 2021 napísala môj prvý eBook, spriedvodcu PO TOSKÁNSKU S DEŤMI, ktorý je jediný svojho druhu na celom Česko/Slovensku. 

Okrem spoluprác so spomínanými časopismi sa venujem príprave článkov pre akékoľvek médiá, na rôzne témy.
Od prvotného nápadu, vyhľadávania informácií, spracovaniu témy až po záverečné grafické spracovanie.
Píšem aj PR články, prezentácie, venujem sa tvorbe obsahov webových stránok, copywritingu.
Sporadicky (ak ma téma zaujme a som s ňou stotožnená) robím aj korekcie kníh, eBookov a článkov v slovenskom jazyku.

V prípade, že máte pre mňa návrh na spoluprácu, kontaktujte ma prosím tu:

Mgr. Veronika Nováková

Email: veronika@ladolcevita.sk
Telefón: 0039 3426 303808

V médiách: 

Ona dnes - Ženy a víno - Veronika Nováková