Podnikanie z pláže- Funguje to v skutočnosti?


Presne si pamätám na večer, keď som prvýkrát zaregistrovala pojem „podnikání z pláže“. Bol sychravý november,  mala som zvláštne životné obdobie, nič nešlo podľa mojich predstáv, nemala som žiadne sny ani vízie, len som si tak prešľapovala na jednom mieste a myslela si, že je to takto v poriadku. Aj keď, tajne som čakala na nejaký zázrak, ktorý by ma zachránil. Vypisovala som si do zošita s veľavravným názvom „follow your dreams“ motivačné citáty a každý deň sa zobúdzala s tým, že dnes už príde tá vytúžená zmena. Bolo to koncom roku 2019 a môj život mi prišiel úplne nezaujímavý. Vedela som však, že ak chcem niečo zmeniť, tak to musí prísť z môjho vnútra a že sa jednoducho musím nejak rozhýbať.

Zošit na sny „Follow your dreams they know the way“ a zošit s majákom z obľúbenej Fuerteventury na zápisky z kurzu o Podnikání z pláže. Milujem zošity a zápisníky!

Zdravý rozum mi vtedy navrával, že už je na čase nájsť si nejakú stálu a dobre platenú prácu presne tak, ako to robia všetci normálni ľudia. A tak som si po rokoch napísala životopis v taliančine a rozposlala ho do niekoľkých vinárstiev, ktoré sa mi pozdávali a páčilo sa mi aj ich prostredie a filozofia. Moja ideálna predstava bola part-time, na oddelení PR alebo marketingu, ale s tým, že budem mať naďalej dosť času pre rodinu a hlavne pre môjho syna. Hneď na druhý deň mi zavolali z jedného z najlepších vinárstiev v okolí. Full time job, výborne platený, a podmienkou bola ochota cestovať a reprezentovať značku všade po svete. Pred desiatimi rokmi by to bol splnený sen, tentokrát sa mi však v hlave zaplo kontrolné svetielko a hlavou mi medzi tisíckami myšlienok vírila hlavne tá podstatná: „Je toto to, čo vlastne chcem?“

Medzi časom som stále častejšie a častejšie zablúdila na stránku pre mňa vtedy ešte neznámej Stáni Stiborovej, ktorá založila projekt Podnikanie z pláže. Objednala som si od nej prvý e-book, v ktorom vysvetľovala, ako napísať e-book. Potom knižku. A v januári 2020 aj samotný kurz. Ale nie je to len tak, že človek absolvuje kurz a zrazu leží na pláži a podniká. Je za tým veľa práce, sebaspoznávania, odhodlania a v neposlednej rade aj sebakontroly. Lebo nikto v tom kurze nikoho do ničoho nenúti. Buď chceš a ideš, alebo hľadáš dôvody, prečo to a to teraz nejde. A mne sa páčila tá sloboda, ktorá z toho celého išla. Takže skvelý job s istotami som odložila na inokedy, a rozhodla sa, že idem do toho a vybudujem si niečo vlastné. 

Zhodou okolností kurz začal presne v deň, keď sme koncom januára 2020 neplánovane odlietali na našu milovanú Fuerteventuru. Vedela som, že kurz neodštartujem spolu s ostatnými, ale pôjdem si po dovolenke mojim vlastným tempom. Lebo aj to je jedna z výhod tohto kurzu, že si môžete ísť podľa seba. Neviem či ste už niekedy boli na ostrove Fuerteventura, ale mňa toto miesto nabíja neskutočnou energiou a vždy sa tam rada vraciam.

Aj takto vyzerá jeden z mojich snov 🙂

V jeden deň šiel môj muž so synom na výlet na motokáry a ja som sa rozhodla, že sa peši vydám z nášho apartmánu na krásnu pláž s pieskovými dunami. Neuvedomila som si, že je to minimálne 10 kilometrov tam a 10 naspäť, ale vôbec mi to nevadilo. A tam, počas chôdze, som si to všetko nejak naplánovala. Vtedy tam na polceste vznikol nápad napísať knihu o cestovaní po Toskánsku s deťmi. A vo vlnách priezračnej vody Atlantického oceánu sa zrodili ďalšie nápady, ktoré som si vtedy tiež zapísala do hore spomínaného zošita. Tam na tej pláži som vtedy dočítala aj Stáninu knihu a z ostrova som odlietala plná energie a nových nápadov. 

Po návrate sme vtedy bývali u nás v agriturisme, pretože nám doma menili okná. A v tom, bum. Taliansko zasiahla pandémia, zatvorili sa školy, reštaurácie, všetko stíchlo a normálny život sa na dlhšiu dobu zastavil. Viem, nemôžem sa sťažovať, pretože sme trávili karanténu v nádhernom prostredí a nebyť synovho domáceho vyučovania, pripomínalo by to jednu nekončiacu dovolenku. Až na to, že hoci je more od nás vzdialené len na jeden kilometer, mali sme povolené prechádzky len sto metrov od domu a more som dlhé dva mesiace ani nevidela. A to bol ten správny čas pustiť sa do kurzu, do ktorého som vkladala všetky nádeje. A prvý týždeň som aj išla presne podľa jednotlivých krokov.

Presne tu, na tomto mieste som si sadla, aby som si zapísala prvotné myšlienky, ktoré dnes tvoria e-book „Po Toskánsku s deťmi“.

Ibaže potom prišla lákavá ponuka písať denník z karantény v Toskánsku pre web časopisu Emma, z ktorého vznikol aj e-book, ktorý si celý zadarmo môžete prečítať tu—>.  Moje zápisky z prísnej karantény som písala dennodenne a dotiahla som to až na 100 dní. Poslednú časť som dopísala v deň, keď som sa po dlhých mesiacoch prišla pozrieť domov na Slovensko. A potom nič. Ticho. Na dlhé mesiace som sa úplne odmlčala, nepridávala som nič ani na sociálne siete. Úplne som vyhorela. A kurz mi ostal len ako taká pichľavá pripomienka na niečo, čo by som mala dokončiť. 

Nový impulz prišiel až na jar v roku 2021. Alebo takto. Keď som začínala kurz, tak som si zo srandy povedala, že kým ho neskončím, neskončí ani karanténa a všetky opatrenia. Takže som sa musela znovu rozhýbať, aby som to celé nejak odvrátila. Je to žart samozrejme, ale pár dní potom ako som môj e-book Po Toskánsku s deťmi poslala do sveta, v Taliansku nastali výrazné uvoľnenia. Takže na tom niečo asi bolo.  Priznávam to takto verejne, bola to moja vina priatelia . 🙂 Veľký prísun energie a chute dotiahnuť celý kurz do konca mi dodávali videá, ktorá Stáňa  na svojich stránkach o Podnikaní z Pláže publikuje. 

A potom to už išlo samo od seba. Dala som si záväzok, že budem každý deň aspoň hodinu denne písať a tvoriť. A že postupne dokončím chýbajúce kroky v kurze, aby sa mohlo spustiť aj moje „podnikanie z pláže“. Trvalo mi viac než rok, než môj prvý e-book Po Toskánsku s deťmi uzrel svetlo sveta.

A hoci som len na začiatku a čaká ma ešte nesmierne veľa práce, nebyť tohto kurzu, kto vie kde by som teraz bola a kým by som bola. Viem, že to chce vytrvalosť a na to, aby som všetky moje nápady a sny zrealizovala, budem potrebovať ešte veľa času a odhodlania, ale mám z toho celého veľmi dobrý pocit. Nie je to o tom, že teraz už len ležím na pláži, popíjam si mojito a na účet mi naskakujú peniaze z predaných e-bookov, aj keď ako predstava to vôbec nie je zlá. Ale veď možno raz aj k tomu dôjde. 🙂

Mnohí ste sa ma pýtali na to, prečo práve e-book, a že máte radšej tlačené knihy. To ja tiež, ale e-book má svoje veľké výhody. Tak napríklad, môžete ho mať pri sebe hneď po dokončení objednávky, môžete si ho čítať kdekoľvek vo svojom telefóne, tablete alebo v počítači, môžete sa k nemu kedykoľvek vracať. A ja v ňom môžem kedykoľvek aktualizovať informácie, môžem do neho dávať tipy na konkrétne miesta, a vy sa odtiaľ môžete pozrieť aj priamo na  webové stránky miest a tipov, ktoré v ňom odporúčam. A hlavne, e-book má byť zrozumiteľný, má byť dobre a rýchlo čitateľný, a tento môj by mal vo vás vzbudiť chuť pobaliť si veci a vyraziť do Toskánska. 

Už teraz mám ďalšie nápady a plány, ktoré môžem realizovať práve vďaka vašej podpore a som vám za to fakt ale fakt veľmi vďačná. Lebo toto všetko nejde zo dňa na deň. Sú za tým dlhé neprespaté noci, stovky nachodených kilometrov, pocity nádeje aj beznádeje, dojmy že je to všetko skvelé, aj že je to úplne na nič. Ale celá táto cesta s plážovým podnikaním jednoducho stojí za to. Ale musíte sami chcieť a pokračovať, aj keď sa vám bude zdať, že to nemá zmysel. Lebo  aj takéto pocity skôr či neskôr prídu.

Ale vy neprestávajte snívať, kľudne si urobte pauzu a pokračujte vtedy, keď budete mať dostatok síl. A hlavne sa s nikým neporovnávajte. A potom mi prosím z tej vašej pláže pošlite pohľadnicu! 

A ak ste to dočítali až sem, tak pre Vás mám darček v podobe špeciálneho plážového zľavového kódu na môj e-book. Ak pri objednávke zadáte kód „podnikaniezplaze“, odpočíta sa Vám z ceny e-booku až 20%!
Svoj e-book  „Po Toskánsku s deťmi“ si můžete kúpiť tu ———>>>

Som novinárka a autorka e-booku "Po Toskánsku s deťmi. Už 10 rokov žijem na toskánskom pobreží, milujem písanie a fotenie a prostredníctvom mojich príbehov a fotografií vás rada prenesiem do milovaného Talianska, kde vás pozývam nahliadnuť do povestnej "La Dolce Vita". Môj príbeh si môžete prečítať tu>>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.