Vitajte u nás v Agriturismo Campallegro

Možno ste už niekde zahliadli, že sa často nachádzam v istom Agriturismo Campallegro. Čo to vlastne je a prečo tam vôbec chodím?

Agriturismo Campallegro je malý rodinný hotel s celoročne zelenou oázou. Na jar a v lete je posiata kvetmi a voňavou levanduľou.

Jedná sa o malý rodinný hotel, ktorý vlastní rodina môjho muža. Marco to tam má celé pod palcom a ja tam pracujem (hlavne počas letnej sezóny) spolu s ním. Nie, nebývame priamo v areáli komplexu, aj keď máme vštetky apartmány osobne vyskúšané. V jednom z nich sme dokonca strávili celú jarnú trojmesačnú karanténu v roku 2020. A poviem vám, život ako na dovolenke je sen. Aj vy si takýto toskánsky sen môžete splniť kedykoľvek.

Pohľad na celé Agriturismo a jeho okolie z drónu.

A prečo to „agriturismo“, keď ide o hotel? Pretože ide o špecifický druh ubytovania, ktoré je súčasťou farmy, ktorej súčasťou  je aj poľnohospodárska činnosť. Ale to vôbec neznamená, že budete niekde v senníku medzi kravičkami. Znamená to len toľko, že majitelia okrem poskytovania ubytovania pestujú napríklad vinič, oliviníky, zeleninu, pšenicu, môžu mať farmu, môžu vyrábať rôzne toskánske dobroty od syrov až po rôzne zaváraniny. V našom prípade sa jedná o paradajky v bio kvalite, ktoré pestuje Marcov otec. O tom, ako som sa v tejto paradajkovej rodine ocitla, píšem tu.

V okolí agriturismu sú polia, kde sa pestujú paradajky v bio kalite. A na tejto fotke pekne vidieť aj vzdialenosť od mora. Je to jeden kilometer.

Agriturismo Campallegro je takou malou celoročně zelenou oázou uprostred polí, obkolesená z jednej strany klasickou toskánskou krajinkou s dedinami na kopci, a z tej druhej nás od mora delí necelý kilometer. Celý komplex sa nachádza mimo mesta a je len na vás, či si chcete užívať ticho a pokoj v súkromí, alebo sa presuniete o tri kilometre do prímorského strediska Marina di Cecina, kde nájdete pravý letný taliansky chaos a vibrujúcu atmosféru toskánskeho leta. Do prístavu je to tiež len kilometer, a je tam skvelá rybia reštaurácia a bar na rannú kávičku alebo podvečerný aperitív. Najbližšia pláž k nám, Le Gorette“ je vzdialená 10 minútovou prechádzkou. Najbližšia toskánska dedinka je od nás vzdialená 10 kilometrov, Bolgheri, slávna vinárska oblasť 15 kilometrov, šikmá veža v Pise 63 kilometrov, Volterra 42 kilometrov a voľné kúpele v Saturnii dve hodiny cesty autom. Táto poloha je veĺmi strategická, pretože zatiaľ čo si doobedu užijete more a pobrežie, poobede si môžete dať zmrzlinu v San Gimignano. Viac o tejto jedinečnej polohe sa dočítate v mojom eBooku zdarma —->

Na jednej strane more a píniový lesík, a na tej druhej šíre polia a klasické toskánske dedinky na kopcoch.

Aký typ ubytovania ponúkame?

Máme k dipozícii 10 selfcateringových apartmánov, čo znamená, že v každom z nich nájdete kuchyňu so všetkým potrebným zariadením, záchod a sprchu, obývaciu miestnosť spojenú s kuchyňou, a buď jednu alebo dve spálne. Každý apartmán má inú farbu, podľa ktorej je aj pomenovaný. Môj obľúbený je fialový „La Pervinca“ alebo azúrový „L’Acquamarina“. Máme však dve typológie apartmánov, podľa čoho sa mení aj ich cena. Apartmány na prízemí  (je ich 5) majú k dispozícii terasu pod strechou, kde si celú atmosféru vychutnáte ešte viac. A nie len to, bazén máte na skok. Bazén je kvôli bezpečnosti ohradený. K apartmánom na prvom poschodí (tiež ich je 5) vedie schodisko a výhodou týchto apartámov je krásny výhľad. K dispozícii majú tiež vonkajšie posedenie so slnečníkom. Celý areál je posiaty mäkkým zeleným trávnikom, čo ocenia hlavne deti, ktoré milujú bežať naboso.
Fotky všetkých apartmánov a ich ceny si môžete prezrieť tu —->

Relax pri bazéne

Bazén má 6 krát 25  metrov a je rozdelený na dve časti. Detská časť s plytkou vodou je ideálna na čvachatnie sa a využijete ho najmä ak máte maličké deti. V strede bazénu je „fungo“ ako ho my voláme, alebo huba, ktorá imituje padajúci dážď a je ideálna na osvieženie sa počas horúceho dňa.  Ďalšia časť je plavecký bazén, ktorého hĺbka dosahuje 1,4 metra. Bazén je vyhradený exkluzívne pre ubytovaných hostí, pretože každý apartmán má svoj slnečník, svoje lehátka a jeho služby neposkytujeme ľuďom „zvonku“, pretože je pre nás prvoradé pohodlie, súkromie a spokojnosť našich hostí. Bazén je otvorený cca od konca mája do do konca septembra, ale môže sa to meniť podľa poveternostných podmienok.

Kidsfriendly ubytovanie v Toskánsku

Agriturismo Campallegro je taký malý rodinný hotel, a keďže sme sami mladá rodina s dieťaťom, snažíme sa všetko prispôsobiť tak, aby sa u nás rodiny s deťmi cítili komfortne. Okrem detskej časti bazénu je súčasťou areálu detské ihrisko s pieskom, s hojdačkami, kĺzačkou a preliezkou. Je obkolesené zeleňou, takže je chránené aj pred veterným počasím.

A čo deti u nás milujú najviac? Zvieraciu farmičku!
O zvieratká sa stará Marcova mama, a nájdete tam rodinku ovečiek, dve kozičky, sympatického poníka s menon „L’Arcobaleno“, sliepky, kačky, zajace, morské prasiatka. Deti veľakrát čakajú na Marcovu mamu, ktorá ich so sebou zvykne vziať do kurníka, odkiaľ si môžu vziať čerstvo znesené vajíčka. Zvedaví dobrodruhovia zvyčajne toto bezprostredné spojenie s prírodou milujú, a často sa k nám potom chcú vrátiť. Sú rodiny, ktoré k nám chodia aj 8 rokov za sebou, takže vidíme, ako ich deti rastú a s akým nadšením sa sem stále vracajú. O tom, čo môžete na toskánskom pobreží, a celkovo v Toskánsku podniknúť počas vašej dovolenky s deťmi, píšem aj v e-booku „Po Toskánsku s deťmi“.  Ten si prečítate tu —> „PO TOSKÁNSKU S DEŤMI“ 

Čo sa dá robiť v okolí? 
Samozrejme, mnohí hostia k nám chodia kvôli blízkosti mora. Sme jedno z mála agriturisiem na pobreží, ktoré je v jeho bezprostrednej blízkosti. Peši ste na pobreží za 10 minút, ale v lete odporúčam skôr bicykel, pretože to toskánske slnko občas naozaj veľmi páli. Ale ja k nemu chodím čerpať energiu počas celého roka. Je to taká príjemná prechádzka, pri ktorej sa najprv ocitnete vo voňavom borovicovom lese a hlavne v lete oceníte jeho tieň a sviežosť. Je to miesto, kam mnoho ľudí chodí behať alebo na rýchlu chôdzu, sú tam dobre vyznačené trasy, takže si môžete aj zašportovať. No a z lesa sa priamo dostanete na vašu pláž.

Mojím obľúbeným miestom sú „Surfisti“, ako ich doma voláme, a je to bar, kde si môžete dať od raňajok až po aperitív hocičo. Môžete si prenajať aj slnečník či lehátko, alebo sa voľne rozložiť na rozľahlej pláži. Môžete si tu zaplatiť aj hodiny surfu či supu a robia tam to najlepšie mojito pod slnkom. Každú nedeľu organizujú „Calasunday“ – aperitívy pri západe slnka so živou hudbou a je to niečo nezabudnuteľné. Surfisti sú otvorení od Veľkej noci do októbra.

Agriturismo Campallegro je otvorené celoročne
Hlavná sezóna začína zvyčajne od Veľkej noci, a trvá do polky októbra.
Ale ako všade inde, letná „full“ sezóna je od polky júna do polky septembra. V tomto období sme našim hosťom neustále k dispozícii a dvakrát do týždňa pre nich organizujeme tematické talianske večere, kde vznikajú tie najkrajšie dovolenkové priateľstvá. Sú to aj najhorúcejšie mesiace, takže hlavnou náplňou našich hostí je zväčša osvieženie v mori a v bazéne.

Čo vám môžem odporučiť z vlastnej skúsenosti je to, aby ste sa nezamerali na prímorskú dovolenku len počas letných mesiacov. Pamätám si, ako som sama často o milovanom mori snívala aj počas zimných mesiacov na Slovensku. A poviem vám, že zažiť morský príboj počas chladnejších mesiacov bolo pre mňa väčším zážitkom ako preplnené pláže počas letných horúčav. Viac o toskánskom pobreží nájdete v mojom eBooku zdarma —>

Jar a jeseň sú ročné obdobia, ktoré prajú skúmaniu okolia a návšteve autentického Toskánska. Je to ideálny čas na gurmánske zážitky a pobyty spojené s návštevou vinárstiev. Alebo si oddýchnuť v jedných z početných kúpeľov v okolí. V každom ročnom období je tu tisíc možností, a keby ste nevedeli čo skôr, rada vám pri plánovaní vašich toskánskych dovolenkových aktivít pomôžem. Takže ak sa niekdy  rozhodnete navštíviť toskánske pobrežie, a chceli by ste k tomu aj slovenskú asistenciu, tak sa môžete prísť pozrieť napríklad k nám do Marina di Cecina. Toskánske pobrežie je veľmi rozmanité a vďaka talianskej pohostinnosti a autentickej atmosfére si odtiaľto odnesiete tie najkrajšie zážitky.

Poznámka: U nás v agriturisme má rezervácie na starosti Marco. Všetky dostupné termíny a ceny najdete tu —->

Stránka je síce v taliančine, ale ak by ste mali akékoľvek otázky, môžete písať aj po slovensky na email info@campallegro.it , kde vám na všetko odpovieme a poradíme.

Som novinárka a autorka e-booku "Po Toskánsku s deťmi. Už 10 rokov žijem na toskánskom pobreží, milujem písanie a fotenie a prostredníctvom mojich príbehov a fotografií vás rada prenesiem do milovaného Talianska, kde vás pozývam nahliadnuť do povestnej "La Dolce Vita". Môj príbeh si môžete prečítať tu>>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.